Hastalığı tartışma yaratan Prenses Catherine’in Anneler Günü fotoğrafı olay oldu

İngiltere’de Kraliyet Ailesi’nin gelini Galler Prensesi Kate Middleton’la ilgili tartışmalar gündemden düşmüyor.

İki ay önce geçirdiği ameliyat sonrası uzun süre ortalıkta görünmemesi tartışma yaratan Prenses, günler sonra Anneler Günü için çocuklarıyla objektif karşısına geçmişti. Kensington Sarayı’nın dün yayınladığı ve Prens William tarafından çekildiği belirtilen fotoğrafta 42 yaşındaki Middleton, çocukları Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis ile görülüyor.

Galler Prens ve Prensesi’nin resmi sosyal medya hesabında fotoğraf, “Son iki aydır süren destek ve güzel dilekler için teşekkürler. Herkese Mutlu Anneler Günü dileriz” notuyla paylaşıldı.

Ancak fotoğraf sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Birçok kişi Middleton’ın küçük oğlu Prens Louis’in parmaklarının net olmaması ve bazı ayrıntıların fotoğraf üzerinde oynandığını gösterdiğini vurguladı.

‘PRENSES’İN SOL ELİ’ AYRINTISI

Dört uluslararası haber ajansı, “manipüle edildiğini” belirterek fotoğrafı geri çekti. Reuters, Associated Press, AFP ve Getty Images fotoğrafın kalite standartlarına uymadığını belirtti.

Associated Press, fotoğrafta “Prenses Charlotte’un sol elindeki uyumsuzluğa” dikkat çekerek “Dikkatli bakıldığında kaynak tarafından görsel üzerinde oynama yapılmıştır” notunu paylaştı.

İngiltere’nin en büyük haber ajansı PA da fotoğrafı geri çekmedi ancak Kensington Sarayı’ndan açıklama istedi.

Prenses Catherine, geçirdği ameliyat sonrası 13 gün hastanede kalmış, ölümcül bir hastalığa yakalandığı haberleri gündeme damga vurmuştu. Saraydan yapılan açıklamada ise Kate Middleton’ın kanser olduğu iddiaları reddedilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x