Cem Garipoğlu’nun hapishanedeki son voltası ortaya çıktı. İntihar malzemelerini nereden buldu? Son 1 ay bakın kiminle görüşmüş

2009’da Münevver Karabulut’u acımasızca öldüren Cem Garioğlu’nun otopsi görüntülerine ulaşılmasıyla birlikte kamuoyunda büyük yankı uyandıran fotoğrafların ardından, Garipoğlu’nun intihar etmeden önceki son anlarıyla ilgili detaylar ortaya çıktı.

Mustafa Sait Özkan’ın haberine göre; Garipoğlu’nun 10 Ekim 2014’te intihar ettiği iddiasının yer aldığı soruşturma dosyasına göre, Geripoğlu 24 Ekim 2011’de Silivri 5 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi. Güvenlik sebebiyle bir süre F Blok F9 üst blok koğuşunda kaldı, ardından talebi üzerine F Blok F3 Alt koğuşuna yerleştirildi.

Garipoğlu’nun koğuşunda 3 yaşam odası, 1 hobi odası, 1 mutfak ve bir avlu bulunuyordu.

Garipoğlu, 10 Ocak 2013’e kadar koğuşunu diğer hükümlülerle paylaştı, ancak daha sonra güvenlik gerekçesiyle ve kendi isteğiyle tek başına F Blok F3 Alt koğuşuna yerleştirildi. Bu düzenleme, Garipoğlu’nun 10 Ekim 2014’teki ölümüne kadar devam etti.

Garipoğlu’nun koğuşundaki kameralar, avlu ve mutfak gibi özel alanları izlemiyordu, sadece giriş ve çıkışları, koğuş dışı alanları ve mutfakla bağlantılı olan koridorları kaydediyordu.

(Cem Garipoğlu’nun hapishanedeki son görüntüsü)

Garipoğlu, iddia edilen intihar tarihlerinde koğuşa giriş çıkışları gösteren kamera kayıtlarında görünmüyordu.

İnfaz koruma memurları, 10 Ekim sabahı koğuşa geldiğinde Garipoğlu’nu yaşam odasında, başında poşetle, boynunda kırmızı renkli naylon ip ile yerde yatarken buldular. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Garipoğlu’nun öldüğü tespit edildi.

İNTİHAR NOTU BIRAKMAMIŞ

Olay yeri incelemesi sonucunda, Garipoğlu’nun intihar ettiği iddia edilen odada resim malzemeleri bulundu. Ancak herhangi bir intihar notuna rastlanmadı.

33 KEZ PSİKOLOGLA GÖRÜŞMÜŞ

Garipoğlu’nun vefatıyla ilgili deliller incelendiğinde, cinayetin işlendiği sırada alınan örneklerle uyumlu olduğu belirlendi. Garipoğlu’nun hapishane sürecinde 33 kez psikologla görüştüğü ve son görüşmesinde herhangi bir olumsuzluk belirtmediği kaydedildi.

Garipoğlu’nun hapishanedeki eğitim faaliyetlerine aktif olarak katıldığı, ailesiyle düzenli olarak iletişim kurduğu ve son yüz yüze görüşmesinin olumsuzluk belirtmediği belirtildi.

SON BİR AY VAİZLERLE GÖRÜŞMÜŞ

Garipoğlu’nun hapishanede görevli din adamları ile intihar etmeden son bir ay içerisinde görüşmeler yaptığı belirtildi.

İNTİHAR ETTİĞİ POŞETİ ANNESİ GETİRMİŞ

Garipoğlu’nun intihar etmek için kullandığı poşetin annesinin eşyalar getirdiği poşet olduğu ortaya çıktı.

ÇAMAŞIR İPİNİ KANTİNDEN ALMIŞ

Boynunda bulunan naylon çamaşır ipini ise kantinden aldığı tespit edildi.

(Münevver Karabulut’un çantasından çıkanlar…)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x